Що представляють натяжні стелі з ПВХ плівки?


Всім вже давно звичні натяжні стелі можуть бути зроблені з двох видів матеріалу: ПВХ плівки або текстильного полотна. Найбільш популярними є стелі з ПВХ, так як більш доступні за ціною і на відміну від текстильного полотна, можуть мати глянсову поверхню.

Що це за матеріал і його основні плюси

В якості основного матеріалу для таких стель використовується полівінілхлорид, який має скорочену назву ПВХ. У нього досить цікаві властивості: по впливом високої температури ПВХ може досить сильно розтягуватися, а після охолодження трохи скорочується в розмірах.

Це стало основною технологією установки – покриття нагрівається, натягується між стінами кімнати і після цього, починається процес охолодження, в перебігу якого, матеріал натягується, скорочуючись в розмірі. Виходить ідеально рівна і досить міцна площину.

Товщина використовуваного матеріалу складає всього 0,3 міліметра, а вага варіюється від 180 до 320 грам на квадратний метр. При цьому, ПВХ може витримувати досить великий тиск. Це дозволяє уникнути затоплення при прориві труби або витік від верхніх сусідів. Вся вода збирається всередині розтягнулася під її вагою плівки і її можна просто злити.

Після того, як матеріал просохне, його можна знову натягнути і стелю придбає первозданний вигляд. Злити воду, можна навіть самостійно, проте, змонтувати натяжні стелі з ПВХ плівки заново, вийде тільки у фахівців компанії, яка займається монтажем таких стельових покриттів.

Колірна гамма дуже широка, але, можна вибрати не тільки колір. Є ще і різновиди фактури: глянець або матова поверхня. У випадку з текстильними покриттями варіант тільки один – матова площину. При бажанні, можна замовити компромісний варіант – сатинова полотно, яке не так сильно блищить, але має відображає ефект.

Недоліки

Найважливішим мінусом, який потрібно врахувати при виборі оформлення, буде низька міцність самого матеріалу. При необережному поводженні, його легко пошкодити. Не можна занадто сильно тиснути на стелю при догляді і торкатися гострими предметами до нього теж не варто – можна прорізати або проткнути матеріал, після чого буде потрібно ремонт.

Ще один мінус – ПВХ плівка, яка використовується для натяжних стель погано переносить температурні коливання. Від холоду вона може потріскатися або покоробитися. Тому, використовувати її можна тільки в приміщеннях з постійною температурою і опаленням.

У такого покриття є обмеження по ширині суцільного полотна. Все стелі, мають ширину більше трьох метрів матимуть зварене з’єднання. Якщо з’єднання буде зроблено не дуже якісно, ​​шов може розійтися при монтажі або в процесі експлуатації. Та й зовні стик двох фрагментів буде помітний.

Метод кріплення

Установка такого полотна відбувається кількома способами, які об’єднує необхідність нагрівати повітря в тій кімнаті, де відбувається монтаж. Краї полотна закріплюються в спеціальному кріпильному елементі – багеті, який прикріплюється до стіни або перекриття за допомогою дюбелів, а після цього, покриття потрібно нагріти, щоб надати еластичність і його можна було повністю розтягнути для фіксації.

Кріпити покриття можна за допомогою спеціальної кромки на ньому – гарпуна, який вставляється в багет і жорстко фіксується там. Є варіант, при якому плівка затискається в спеціальний паз, за допомогою особливої вставки і такий спосіб називається «клиновий» або «штапіковий». Залежно від методу кріплення, полотно можна демонтувати або така можливість буде відсутній.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *