Фталати! Небезпечні натяжні стелі


У безоглядної гонитві за наживою деякі виробники натяжних стель, керуючись принципом «гроші не пахнуть», надходять не тільки нечесно, але і злочинно, піддаючи здоров’я і життя споживачів реальної загрози. Щоб поліпшити фізичні властивості полотен, вони в своєму виробництві застосовують такі шкідливі речовини, як фталати, що надають матеріалам з ПВХ еластичність, гнучкість, міцність і довговічність. У той же час фталати завдають непоправної шкоди здоров’ю людей.

Чим небезпечні фталати

Фталати – солі та ефіри фталевої кислоти, що відноситься до двохосновні ароматичним карбоновим кислотам. Їх включають до складу гуми і пластмас в якості недорогих, а, значить, вигідних у виробництві пластифікаторів. У натяжні стелі найчастіше використовується ди- (2-етилгексил) фталат, який в інформації про товар позначається абревіатурою DEHP.

Оскільки ця речовина не має з ПВХ хімічного зв’язку, то, звільняючись з матеріалу, потрапляє до людини через дихальні шляхи.

Вміст фталатів в ПВХ строго регулюється нормативними актами. У допустимих межах вони не викликають негативних реакцій. Але, якщо виробник порушує встановлені норми, то фталати, потрапляючи в людський організм, перетворюються на метаболіти і розносяться по всіх тканинах. Ситуація ускладнюється тим, що ці речовини здатні накопичуватися в організмі, викликаючи так зване хронічне отруєння, оскільки їх дія підсумовується.

Наведемо кілька захворювань, які можуть спровокувати фталати:

 • порушення функцій чоловічих статевих залоз, зниження вироблення тестостерону;
 • розвиток вторинних статевих ознак;
 • рак грудей у жінок;
 • полікістоз жіночих яєчників;
 • астма;
 • жіноче і чоловіче безпліддя;
 • пороки розвитку плоду у вагітних.

З біохімічної точки зору фталати в організмі підміняють собою естрогени, а ці гормони містяться як в жіночому організмі, так і в чоловічому, правда, в значно менших кількостях. Тому наведений список можна доповнити багатьма захворюваннями, пов’язаними з порушеннями в гормональній системі.

Як убезпечити себе від шкідливих фталатів?

Багато фталати повністю заборонені до використання, а застосування деяких з них строго обмежена в більшості країн світу, включно з Україною. Але слід пам’ятати, що на сьогоднішній день «протиотрути» фталатів немає, і бути передбачливим.

Фахівці компанії «Starry Sky» рекомендують такі заходи захисту:

 • не потрібно гнатися за дешевизною і підробками, краще пам’ятати про завжди чинному співвідношенні «ціна – якість»;
 • краще замовляти натяжні стелі у компаній, що працюють тільки з добре відомими марками полотен і готових надати на них все сертифікати якості та безпеки;
 • в кінці кінців вбрання полотно можна понюхати, і, якщо воно має різкий запах, то від нього краще відмовитися;
 • як варіант можна вибрати полотна не з ПВХ, а з тканини.

Наші фахівці завжди готові допомогти вам вирішити всі сумніви. Ми працюємо з натяжними полотнами багато років, і для нас в цій темі не залишилося ніяких «білих плям». Звертайтеся в компанію «Starry Sky», яка подбає не тільки про красу і стиль у вашому будинку, але і про здоров’я і самопочуття проживають в ньому людей.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *