Як обрати колір натяжних стель


Встановлюючи натяжна стеля, власники приміщень, як правило, розраховують на тривалий термін експлуатації. Протягом десятка і більше років обраний стелю буде одним з основних елементів кімнати і визначати її стиль. Тому його зовнішній вигляд не менш важливий, ніж характеристики. Визначальним критерієм вибору є призначення приміщення: спальня, вітальня, дитяча . Оформлення офісів, ресторанів, клубів та інших закладів також має свої особливості.

Зазвичай стеля вибирають під колір стін, але більш легкого відтінку. Не рекомендується вибирати абсолютно ідентичні кольору, це виглядає не естетично. Велике значення мають розміри кімнати і висота. Це все потрібно враховувати, щоб не помилитися у виборі і замовити натяжна стеля, ідеально відповідний інтер’єру.

Колір впливає на настрій людини, він діє на підсвідомість і здатний покращувати самопочуття, заспокоювати або, навпаки, спонукати до дії.

Всі кольори можна розділити на 3 категорії: холодні, нейтральні і теплі . Холодні тони візуально збільшують приміщення і надають йому урочистості, теплі, навпаки, зменшують. У розважальних закладах рекомендується використовувати яскраві відтінки. Кабінети оформляють в спокійній гамі. Використання натяжних стель з поєднанням різних кольорів дозволяє зонувати приміщення з акцентом на окремих ділянках, яким відводиться певна функція.

Білий колір – символ чистоти і духовності.

Білий колір є складовим з усього спектра веселки. Він заряджає позитивною енергією і візуально збільшує висоту. Білий колір можна комбінувати з будь-якими квітами.

Чорний колір – символ сили, влади, благородства і витонченого смаку.

Чорний колір є хорошим фоном. Контрастуючи з ним, малюнки світлих тонів виглядають більш чіткими і яскравими. Природно, чорний стелю підійде не для кожного приміщення. Він візуально зменшує висоту, і його використовують як раз в тих випадках, коли стоїть таке завдання. З чорним кольором важливо не допустити надлишку: надто велика його кількість в інтер’єрі морально пригнічує людину і призводить до депресій.

Сірий колір – символ єдності протилежностей, компроміс між чорним і білим, уособлення спокою і стабільності.

Сірий колір відмінно гармонує з іншими квітами і може виконувати функцію фону для яскравих картинок, або надаючи їм велику насиченість, або, навпаки, пом’якшуючи контраст. Сірий колір добре виглядає практично в будь-яких приміщеннях квартири: вітальні, спальні, дитячої. Можна встановити натяжна стеля на кухню з різних відтінків сірого. Це також дуже вдале рішення для офісу.

Коричневий колір – символ енергії, впевненості, згуртованості, надійності.

Коричневий колір пом’якшує контрасти, приглушує всі інші кольори. Його перевага в інтер’єрі дає людині відчуття захищеності, впевненості в собі і спокою, допомагає зосередитися. Хороший вибір для кабінету. Теплі світло-коричневі відтінки можна використовувати в будь-яких співвідношеннях, а ось темних повинно бути небагато.

Червоний колір – символ любові, радості і повноти життя.

Червоний колір – кращий стимулятор енергії. Його можна назвати найбільш сексуальним. Помічено, що він стимулює сексуальний потяг, покращує процес кровообігу, спонукає до активних дій. Раціональний підбір тонів додасть людині оптимізму і впевненості. Однак надто велика кількість червоного кольору може викликати агресивність і стомлюваність.

Рожевий колір – символ ніжності, закоханості і чутливості.

Рожевий колір створює в будинку романтичний настрій. Це колір закоханих. Він розслабляє, знімає перевтому і стрес, створює відчуття комфорту, позбавляє від негативних думок. Рожевий колір спонукає до мрій і уяві. Недарма про мрійників образно кажуть, що вони живуть в рожевих окулярах. Рожевий колір гармонує з білим, сірим, бежевим і кремовим, але його кількість в інтер’єрі повинно бути обмежено.

Жовтий колір – символ радості, щастя, веселощів і свободи.

Жовтий – колір позитивних емоцій. В інтер’єрі він гармонує з будь-якими теплими кольорами. Психологи стверджують, що жовтий колір покращує пам’ять і стимулює розумовий розвиток. Тому його присутність в дитячій кімнаті обов’язково. Однак не слід перестаратися: він може привести до зайвої активності і надмірного збудження дітей. Як варіант – натяжні стелі з малюнком, фрагменти якого будуть виконані в жовтих відтінках.

Помаранчевий колір – символ теплоти, оптимізму, життєвої енергії.

Помаранчевий колір забезпечує в будинку затишну доброзичливу обстановку. Він не має холодних відтінків і наповнює приміщення теплим світлом. Це вибір для тих, хто жадає відчуттів бадьорості та оптимізму. Помаранчевий колір, як і червоний, викликає збудження, але в більш м’якій і приємній формі.

Синій колір – символ умиротворення, доброти, сталості.

Синій колір уособлює спокій і безтурботність. Він підходить для неквапливого, розміреного способу життя. Синій колір заспокоює, знімає нервову напругу, тому його часто використовують в спальнях. Він також вважається кольором води, тому синій натяжна стеля у ванній цілком доречний. До того ж він візуально збільшує невеликі приміщення.

Блакитний колір – символ неба, щирості, безтурботності.

Блакитний колір заспокоює і спонукає до творчих ідей. Він дарує відчуття повітряної легкості і свіжості, підштовхує до роздумів про високе і медитації. Це хороший вибір для спальні, так як має здатність заспокоювати і допомагає заснути.

Фіолетовий колір – символ величі, сили духу, благородства, таємничості і натхнення.

Фіолетовий колір воліють імпозантні, артистичні люди. Його наділяють містичними властивостями. Фіолетовий виходить при змішуванні гарячого червоного і холодного синього кольорів і містить в собі набір протилежностей. Він може надавати заспокійливу дію, або, навпаки, стимулювати активність.

Зелений – символ життя, гармонії і доброти.

Зелений – це колір трави і листя на деревах. Він завжди радує око і володіє універсальністю. Різні відтінки зеленого роблять різний енергетичний вплив. Світлі і яскраві тони, немов пробудження природи навесні, уособлюють оновлення життя, спрагу нових відкриттів, зустрічей і подорожей, темні – символізують консерватизм і сталість.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *