Натяжні стелі – бояться вони морозу?


Натяжні стелі є одним з найбільш затребуваних варіантів обробки перекриттів. Однак, як і будь-який інший матеріал, натяжний полотно має певні недоліки, хоча, їх список дуже невеликий. Найчастіше згадується боязнь низьких температур і в цій статті будемо розбиратися, чи бояться натяжні стелі морозів.

Види полотна

Перш, ніж переходити до суті питання, необхідно з’ясувати, якими бувають конструкції такого плану. Всі вони монтуються за одним принципом – на стінах розміщується спеціальний багет, який служить для натяжки покриття, а потім відбувається власне установка конструкції. Саме полотно буде її основною частиною і його характеристики стануть найважливішим моментом. Існує два типи покриттів:

  • З ПВХ плівки, або вінілове – найпопулярніший варіант.
  • Текстильне полотно, зроблене синтетичної поліестерової тканини – встановлюється рідше і коштує трохи дорожче.

Від того, який різновид полотна буде обрана, залежить і можливість експлуатації конструкції натяжної типу при негативних температурах. Щоб детально відповісти на поставлене вище питання, потрібно розглянути основні характеристики різних видів покриттів окремо.

ПВХ плівка

Матеріал на основі полівінілхлориду володіє прекрасною еластичністю, стійкістю до дії вологи і відмінно виглядає. Саме такі стелі найчастіше і вибираються. Вони можуть бути різних кольорів і мати різні фактури, серед яких є дуже популярний глянець. Однак, саме цей різновид покриттів і не може похвалитися морозостійкістю.

При температурах нижче +5 градусів вінілова плівка може потріскатися і втратити привабливий вигляд. Найсильніше схильні до таких негативних явищ глянцеві її різновиди. Матові плівки прослужать трохи довше, але, термін служби конструкції все одно буде дуже коротким. Дуже сильний вплив на термін служби надає місце виробництва – найбільш «живучі» французькі плівки, а китайська продукція в аутсайдерах.

Так що, в відношенні ПВХ плівок, на питання: чи бояться натяжні стелі морозу ?, можна відповісти ствердно. Однак, це не привід відмовлятися від використання даного виду обробки в неопалюваних приміщеннях. Є більш стійкий до холодів варіант покриття.

Текстиль

Виробництво таких покриттів відбувається за зовсім іншою технологією, яка і визначає характеристики майбутньої стелі. Тканинна поверхня не боїться температур до -30 градусів і холод ніяк не позначається на її зовнішньому вигляді. Однак, текстильною композиціям притаманні інші недоліки яких, на щастя, дуже небагато.

Вибір фактур буде істотно обмежений, тканину погано переносить контакт з водою і після монтажу, така стеля неможливо буде зняти і встановити заново. При монтажі краю полотна обрізаються врівень з багетом і повторно встановити його вже не вийде. Крім того, при намоканні, на поверхні можуть утворитися плями, які дуже важко вивести. Всі ці недоліки компенсуються можливістю монтажу в неопалюваних приміщеннях і іншими достоїнствами.

Такі стелі можна буде перефарбувати при необхідності. Ніяких спеціальних інструментів або особливою фарби не знадобиться – фарбування виробляється звичайним валиком і воднодісперсіонной фарбою. При бажанні, можна буде додати поверхні інший колір або зафарбувати з’явилося при протіканні пляма. Крім цього, даний вид покриттів ще й набагато міцніше ПВХ.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *