Особливості, порядок монтажу і приклади різьблених натяжних стель


Серед варіантів оформлення перекриттів натяжні конструкції виділяються своєю доступністю і красою. При цьому, видів таких конструкцій існує кілька і одна з них різьблені натяжні стелі. Що це таке і як буде виглядати в інтер’єрах, спробуємо з’ясувати далі.

Конструктив

По суті, різьблена композиція мало відрізняється від стандартних рішень. Це ті ж самі матеріали і такий же спосіб установки. Відмінність криється в тому, що натягується не одне, а відразу два полотна – одне над іншим. У нижньому, по відношенню до поверхні перекриття, зроблені вирізи різних форм, що надають конструкції особливий вид. На фото нижче показано, як можуть виглядати різьблені натяжні стелі.

Два шару покриття розташовуються впритул один до одного або на деякій відстані – залежить від того, який саме візуальний ефект ви хочете отримати і які світильники будуть змонтовані. У деяких випадках, розташування двох шарів на відстані один від одного дозволяє створити ефект додаткового обсягу в просторі. Виглядає це дуже ефектно і красиво.

Як створюється візерунок

Верхня частина конструкції являє собою звичайну ПВХ плівку і нічим не відрізняється від стандартних рішень, тому приділяти їй увагу не потрібно. Набагато цікавіше розібратися, як створюється візерунок на нижньому полотні, так як саме від нього залежить загальне враження від обробки.

Створення орнаменту починається з роботи дизайнера в графічному редакторі. Він вибирає форму і розміри вирізів, розміщує їх на площі покриття і формує остаточний ескіз. Після цього, на плівці вирізують отвори потрібного розміру спеціальним апаратом – лазерним плоттером. При різанні краю отворів трохи плавляться і це забезпечує міцність покриття – плівка не буде розповзатися і рватися при натягу.

Форму малюнків можна вибрати за спеціальним каталогом або створити свій власний варіант орнаменту, надавши ескіз дизайнеру. Він оцінить можливість виготовлення покриття з такими вирізами і, якщо це можливо, відправить ваш малюнок в роботу. Через деякий час ви отримаєте стелю з власним малюнком.

Функціонал

Крім чисто декоративної функції, різьблена композиція допомагає вирішити й інші завдання. Наприклад, якщо у вас є система припливної вентиляції, її виходи можна розташувати над натягується полотном або між двома шарами покриття. При цьому, зовні решітка буде не видна, а повітря справно буде надходити в приміщення.

Звичайно, основною метою встановлення подібних стель буде надання кімнаті особливого виду. У цьому плані, виділити можна різьблений натяжна стеля з встановленої прихованої підсвічуванням. Конструкція буде виглядати просто приголомшливо і жодне інше рішення в обробці не зможе зрівнятися з нею по створюваним візуальних ефектів.

Як відбувається монтаж

Незважаючи на те що виглядає конструкція дуже складно, зазвичай, установка різьблених натяжних стель відбувається за тією ж схемою, що і натяжка стандартних покриттів. Спершу проводиться розмітка, після цього – встановлюються монтажні багети, а потім здійснюється натяжка одного і другого шару покриттів. При цьому, значення має лише відстань між плівками.

Якщо планується змонтувати приховане освітлення, то використовується спеціальний монтажний профіль, з відстанню між фіксують полотно елементами в сорок міліметрів. Для установки полотен впритул також застосовується спеціальний багет. Якщо ж відстань між натягувати плівками планується зробити більше чотирьох сантиметрів, то використовується два стандартних монтажних багета.

Приклади

Щоб отримати більш повне уявлення про зовнішній вигляд таких конструкцій і гідно оцінити всю їх незвичність, нижче наведено кілька прикладів подібного оформлення інтер’єрів.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *