Особливості та порядок монтажу натяжних стель з виступами


Досить часто господарі будинку стикаються з необхідністю приховати різні будівельні конструкції на перекритті, що виступають над основною площиною стелі. Зробити це, можна кількома способами і один з них – змонтувати натяжні стелі з виступами, що приховують всі дефекти, як на фото прикладах в цій статті. Крім того, можна використовувати такі конструкції і для зонування великих приміщенні.

Чому саме натяжна конструкція

Ще зовсім недавно подібні завдання вирішувалися виключно гіпсокартоном – монтувався каркас складної форми і обшивався гіпсокартонними листами. Зараз, після появи такого матеріалу, як натяжний полотно, з’явився ще один варіант обробки подібних дефектів. Вибір на користь натяжних покриттів пояснюється наступними факторами:

  • Монтаж проводиться фахівцями тієї компанії, в якій буде замовлений стелю. Вам не доведеться нічого робити самостійно.
  • На установку навіть самої складної композиції з ПВХ плівки або текстилю знадобиться набагато менше часу, ніж на роботи з ГКЛ.
  • Після монтажу, покриття відразу ж готове до використання і не потребує в обробці, як композиції з гіпсових листів.
  • Всі конструкції з плівки або текстильного полотна дозволяють встановити в них світильники або інше обладнання, що розширює їх функціонал.
  • Термін служби покриття обчислюється десятками років при правильній його експлуатації.
  • Є можливість вибрати колір, фактуру і тип натягується полотна – від простих матових полотен до покриттів, що імітують шкіру, замшу і інші матеріали.
  • Натяжна стеля можна зробити будь-якої форми і для цього, не знадобиться збирати складні каркаси.
  • Зменшення висоти стін у випадку з натяжними покриттями буде менше, ніж при роботах з ГКЛ.

З недоліків можна відзначити тільки пару моментів: потрібно нагріти повітря в приміщенні, якщо натягатися буде ПВХ плівка і не настільки високу, як у гіпсокартону, міцність стелі. Однак, дуже чималі терміни виконання робіт з гіпсокартоном і необхідність опустити при цьому площину стелі мінімум на десять сантиметрів, будуть набагато більш істотними недоліками. Вибір на користь натяжної стелі очевидний.

Як відбувається монтаж подібних композицій

Замовляючи натяжна стеля з виступами в одному або декількох місцях, потрібно розуміти, що робота відніме трохи більше часу, ніж установка стандартної плоскої конструкції. Однак, часу все одно піде не дуже багато. Як правило, на всі роботи необхідна половина дня або трохи більше.

Загальний перелік операцій залишиться однаковим, як при натягуванні стандартного покриття: кріплення стінового профілю, створення заставних під люстру і інші світильники, прокладка проводів для їх підключення і власне натяжка полотна. Відмінністю буде формування виступу – для цього знадобиться закріпити на перекритті спеціальний профіль або зібрати підставу для кріплення стандартного стінового багета зі звичайних деталей, призначених для монтажу гіпсокартону.

Для того, щоб все вийшло красиво і рівно, обов’язково наноситься точна розмітка всіх ліній, за якими буде проходити виступ. Коли каркас буде зібраний, до нього кріплять багет для натяжки плівки. Щоб не надірвати гострою гранню кута тонкий матеріал, на все кутові частини каркаса наклеюється пластиковий куточок, що запобігає пошкодження полотна на згинах або спеціальна деталь – відбійник.

Іноді для створення виступу або переходу рівня композиції використовується особлива монтажна планка – сепаратор, або розділовий профіль. З її допомогою можна закріпити відразу два фрагмента покриття. На відео нижче показаний приклад натяжки дворівневого рішення. Принципово, створення другого ярусу мало чим відрізняється від робіт по конструюванню виступів. Всі інші операції ідентичні аналогічним процесам при монтажі стандартних одноярусних рішень.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *