Особливості та варіанти екологічних натяжних стель


Натяжні покриття стали використовуватися при оформленні приміщень порівняно недавно, але, незважаючи на це, встигли завоювати величезну популярність. При цьому, багатьох цікавить питання безпеки таких конструкцій. Тому, далі спробуємо розібратися, чи можуть вони завдати шкоди здоров’ю і які натяжні стелі найекологічніші.

Чи дійсно вони шкідливі

Існує безліч міфів, пов’язаних з утриманням в натяжних покриттях самих різних шкідливих для здоров’я речовин. Однак, дійсно небезпечних компонентів у виробах, вироблених з дотриманням всіх вимог не міститься. Тому, всі подальші міркування будуть будуватися, виходячи з цього.

Варто відразу обмовитися, що деякі хімічні сполуки, використані при виробництві певних видів полотна можуть завдавати шкоди здоров’ю, якщо матеріал нагріти до високої температури. Однак, така висока температура утворюється тільки при впливі на полотно відкритого вогню, що в звичайному приміщенні означає пожежа, сам по собі є загрозою життю.

ПВХ плівка

Саме цей вид покриттів став причиною виникнення найбільшої кількості питань, пов’язаних з екологічністю. Справа в тому, що неякісні плівки містять досить багато шкідливих компонентів, які виділяються в процесі експлуатації стелі. Ознакою неякісної продукції може стати різкий хімічний запах, не вивітрюється довгий час.

Уникнути негативного впливу таких матеріалів на вас і членів вашої сім’ї допоможе найпростіший рада: не купуйте стелі у невідомих фірм і завжди вимагайте документи, що підтверджують якість обраного полотна. Якщо вам відмовляють у наданні подібної документації, сміливо кидайте цю компанію і прямуйте в іншу. Вибір фірм, що пропонують вироби такого плану дуже великий і ви без зусиль знайдете альтернативний варіант.

Важно:
потрібно розуміти, що основний компонент подібних покриттів – ПВХ, зустрічається в нашому повсякденному житті постійно. З нього роблять труби каналізації, зубні щітки, виготовляють дитячі іграшки і навіть роблять взуття.

З огляду на це, можна з упевненістю сказати, що ПВХ плівки завдадуть вам не більше шкоди. Чим використовувані в побуті предмети і всі ваші побоювання безпідставні.

Текстильне полотно

Такі стелі ще називають «тканинними». З одного боку, це вірна назва, а з іншого, безпосередньо з тканиною у них не дуже багато спільного. Матеріал, який використовується для натягування, виготовляється з полімерних волокон і просочується спеціальними складами і зовні має схожу з тканиною фактуру. Тому, полотно такого типу прийнято називати «текстильним».

Однак, саме ці натяжні стелі найбільш екологічні. Вони зроблені з двох основних речовин: поліестеру і поліуретану. З поліестеру виготовляють волокно, а поліуретан використовується для просочення матеріалу. Комбінація цих двох компонентів і надає покриттю його унікальні властивості.

Важно:
волокно, з якого робляться подібні стелі, застосовується не менш широко, ніж ПВХ – з нього шиють одяг, його застосовують при виробництві взуття та навіть виготовляють дитячі костюми для прогулянок.

Однак, незважаючи на схожість основних характеристик текстилю з ПВХ плівками, велику, ніж у плівок екологічність даного типу покриттів надає його властивість пропускати повітря і спеціальні антимікробні просочення.

сертифікати

Основними документами, які будуть підтвердженням безпеки обраного покриття стануть кілька сертифікатів: пожежного відповідності, міжнародний ISO 9001, що підтверджує відповідність нормам якості та санітарно-епідеміологічний, що підтверджує відповідність хімічного складу матеріалу всім необхідним вимогам.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *