Особливості та можливості светонепроніцаемих натяжних стель


Є безліч способів надати своїм натяжних стель індивідуальність – різні фактури, кольору і навіть фотодрук. Однак, найбільш ефектним варіантом таких конструкцій стане натяжна світлопроникний стелю. Це рішення одночасно дозволить вирішити два завдання: створити унікальне оформлення кімнати і збільшити функціональність стелі, який тепер може використовуватися, як джерело неяскравого світла.

Особливості рішення

Такі конструкції створюються з незвичайного матеріалу – светопроницаемой плівки. Вона може мати різну прозорість і відповідно – різний ступінь світлопропускання. Від цього параметра буде залежати наскільки яскравим буде ваш стелю. Крім того, можна вибрати один з десятка кольорів плівки.

Світильники в подібних композиціях розташовуються в застельовому просторі і непомітні зовні. При бажанні, можна встановити і стандартні вбудовані моделі, але, необхідності в них, зазвичай немає. Джерела світла можуть бути як у вигляді світлодіодним стрічки, що є найбільш популярним і практичним рішенням, так і у вигляді люмінесцентних ламп.

Залежно від того, яке завдання покладається на приховане освітлення, можна добитися світіння всій поверхні композиції або окремих її ділянок. У першому випадку, поверхня покриття буде своєрідним світильником, але, зовсім необов’язково робити світиться весь стелю – можна створювати різні світлові візерунки, розташовуючи світлодіоди певним чином.

При цьому, подібне полотно легко комбінується зі звичайними видами плівок. Таке поєднання дозволяє створювати абсолютно унікальні і дуже красиві композиції. Такий поділ, крім естетичної складової, може мати і функціональні можливості – розділяти кімнату на окремі зони або допомагати висвітлити її затемнені ділянки.

Додаткові можливості

Світлопропускаючі плівки дають можливість не тільки створити красиві візерунки з світяться ліній або висвітлити затемнені ділянки приміщення. З їх допомогою можна отримати ефект справжнього вітражу при мінімальних витратах. Для цього на плівку наноситься певний малюнок, що імітує лінії вітража – робиться, це, методом фотодруку. Після включення підсвічування, над вашою головою засяє майже справжній вітраж.

Дизайнерські стельові композиції також можна прикрасити вставкою з світлопрозорого полотна. Навіть якщо основа конструкції виконана з гіпсокартону, що світиться вставка відмінно «впишеться» в подібну композицію і додасть їй унікальність. При цьому, використання плівки набагато вигідніше вставок з теперішнього або акрилового скла і виглядають подібні елементи декору, набагато цікавіше.

Недоліки конструкції

Розібравшись з позитивними якостями, якими володіє світлопроникний натяжна стеля, не можна не сказати кілька слів про недоліки, властивих таким рішенням. Їх не дуже багато і всі вони з лишком компенсуються плюсами, але, знати про них необхідно:

  • Світлопроникний полотно коштує набагато дорожче стандартних покриттів. Це логічно – нестандартні рішення завжди коштують дорожче.
  • У деяких випадках, особливо – при використанні люмінесцентної підсвічування, для створення суцільної світиться площині доведеться використовувати додатковий розсіює екран. Він встановлюється між підсвічуванням і зовнішнім покриттям. Природно, збільшується вартість всієї композиції.
  • Для монтажу з додатковим елементом у вигляді розсіює світло екрану, потрібно набагато більше простору. Якщо кімната не може похвалитися високими стінами, таке рішення виявиться неприйнятним.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *