Детальна характеристика натяжних стель, монтаж (частина 2)


Тканинні натяжні стелі

Тканинні натяжні стелі включають в себе профіль кріплення і полотно з тканини. Тканина полотна виготовляють з поліестерової або нейлонової нитки шириною до 5,5 м. Полотно просочують в рідкому розплавленому полімері – поліуретані, потім віджимають, висушують і в кінці проводять каландрирование тканини. Стандартна поверхню тканини – матова, а гамма кольорів не така велика як у ПВХ-полотен.

Тканинні натяжні стелі

Тканинне полотно має високу міцність (більшою, ніж ПВХ полотна), водостійкістю і проводиться такою шириною, яка дозволяє монтувати полотно без швів. Однією з головних особливостей тканинного полотна є те, що воно на холоді не деформується. При дотриманні технології монтажу провисання тканинного полотна може складати максимум 2 … 5 мм, що практично не помітно.

Таким чином, тканинні натяжні стелі можна встановлювати в опалюваних і неопалюваних приміщеннях. Завдяки просоченню тканинне полотно мають водовідштовхувальні властивості, але при тривалому знаходженні води воно стає водопроникний, а значить, пропускає воду і повітря: перше не дуже добре, а друге добре, – стеля може «дихати».

На тканинне полотно можна легко нанести малюнок, фото, а також без втрати якості можна до 5 разів перефарбовувати. Вага тканини становить не більше 250 г/м2.

Установка тканинного полотна набагато легше виконується, так як не вимагає розігріву полотна спеціальним обладнанням і її можна виконати самому без особливих навичок.

Виділимо основні переваги тканинних полотен.

Переваги тканинних натяжних стель:

 1. Екологічно чистий матеріал, не виділяє випаровувань під час експлуатації, небезпечних для життя і здоров’я людини.
 2. Діелектрик, не проводить електричного струму.
 3. Пожежобезпечний матеріал, не горить.
 4. Матеріал «дихає».
 5. Легка установка, не вимагає нагріву приміщення до 60 ° С, що може негативно позначитися на стані меблів, шпалер та інших елементів кімнати.
 6. морозостійкий матеріал.
 7. Невеликий вибір кольорів і видів поверхні (тільки матова).
 8. Тканина не тягнеться, тому складно виконувати довільні геометричні форми стелі.
 9. погано вимивається.
 10. Вартість дорожче, ніж ПВХ полотна.
 11. Тканинні стелі здатні вбирати в себе запахи.
 12. Тканинні полотна натяжних стель пропускають крізь себе воду, що може привести до виникнення неприємних плям в разі затоплення.

Багаторівневі натяжні стелі

Багаторівневі натяжні стелі виготовляють в основному з естетичних міркувань. Хотілося б відзначити те, що за допомогою багаторівневих стель можна приховати проходить в непотрібному місці будівельну конструкцію, приховати різні комунікації. За допомогою багаторівневих стель вирішують вирівнювання різних конструктивних нерівностей стелі. Для виробництва багаторівневих натяжних стель використовують тканинні і ПВХ полотна, а також їх комбінація.

Багаторівневі натяжні стелі

Натяжні стелі з фотодруком

Натяжні стелі з фотодруком дуже красиві і оригінальні. Властивості такого стелі ідентичні звичайним тканинним натяжних стель або полотен з ПВХ плівки. Застосування якісних чорнила для друку фотографій або малюнка на полотні забезпечує незмінність яскравості кольорів протягом багатьох років експлуатації (малюнок на полотні не вигорає від сонця). Фотографії на полотні виробляють методом сольвентной або ультрафіолетового друку на спеціальних принтерах з роздільною здатністю до 1200 dpi.

Натяжні стелі з фотодруком

Найпоширенішими малюнками і фотографіями, які друкуються на полотні натяжної стелі, є небо в хмарах, нічне зоряне небо і фото квітів. Полотно з фотодруком можна промивати вологим рушником.

Конструкція і монтаж натяжних стель

Як вже вище писалося, натяжні стелі складаються з полотна і спеціального профілю (багета). Полотно натяжної стелі виготовляється строго по заданих розмірах приміщення та виду конструкції стелі. Таким чином, до монтажу стелі слід точно виміряти всі розміри приміщення. На підприємстві виготовляють з’єднання окремих частин полотна (при необхідності) в єдиний шматок за допомогою зварювання. По краях полотна приварюється гарпун, який являє собою м’який півовальний профіль.

Полотно натяжної стелі фіксується між багетами, які розташовані по периметру кімнати. Багети або профілі бувають пластиковими або алюмінієвими, які прикріплюються до стін або стелі за допомогою дюбелів або саморезов. Основні види багетів наведені на .

Системи кріплення полотна до багета залежать від його виду:

 • вінілові полотна – гарпунна або клинкова система кріплення;
 • тканинні полотна – шнурова або кріплення в профіль-прищіпку (штапікового система).

різновиди багетів

Системи кріплення натяжної стелі

Роботи по установці натяжної полотна виконується в такій послідовності:

 1. Визначення і розбивка рівня натяжної стелі
 2. Установка профілю (багета) по периметру кімнати
 3. Установка точкових світильників (якщо вони запроектовані).
 4. Розігрів ПВХ полотна здійснюється за допомогою газових гармат до температури 70 ° С, після чого плівка стає м’якою і легко розтягується.

Нагрівання ПВХ полотна

 1. Натягування і фіксація полотна. За допомогою спеціального шпателя гарпун засувається в замок-засувку багета.
 2. Обрізка звисає зайвої тканини або плівки, установка м’якого стельового плінтуса-заглушки.
 3. Зазори між стінами і натяжною стелею закриваються за допомогою декоративної вставки або ПВХ плінтуса.

фіксація полотна

Загальна схема установки полотна натяжних стель і варіанти

Загальна схема установки полотна натяжних стель

Основні вимоги до монтажу натяжних стель, про які потрібно знати ще ДО їх установки

 1. Нормальний температурний діапазон експлуатації натяжних стель становить 5 … 50 ° С. Натяжні стелі з ПВХ плівки не призначені для експлуатації в неопалюваних приміщення, де температура опускається нижче 0 ° С. При негативних температурах ПВХ полотно стають крихкими, що призводить до руйнування полотна.
 2. Монтаж натяжної стелі рекомендується встановлювати вже в кінці ремонту, щоб уникнути забруднення і пошкодження поверхні стелі.
 3. Основний стеля повинна бути в нормальному стані, без руйнувань і обвалу окремих частин штукатурки, фарби і т.д. Всі тріщини і руйнування базового стелі закладаються.
 4. Стіни повинні бути міцними, здатними витримувати зусилля на відрив не менше 50 кг / м.п.
 5. Для того щоб уникнути розплавлення і провисання натяжних стель, потужність ламп освітлення в світильниках, встановлених в стелю повинна бути не більше:
 • 60 Вт – лампи розжарювання;
 • 35 Вт – галогенні лампи.
 1. Під час монтажу та експлуатації натяжних стель слід виключити потрапляння на поверхню полотна миючих рідин, які містять в собі хлор і абразивні частки, а також ацетону і розчинника. Мити натяжні стелі рекомендується миючими засобами, призначеними для миття вікон, дзеркал на основі спирту.
 2. Величина, на яку необхідно буде опустити натяжна стеля від рівня існуючої стелі, залежить від наступних факторів:
  • ступінь рівності стелі;
  • наявність точкових світильників – опускається на 10 … 12 см;
  • наявність тільки звичайної люстри – опускається на 3 см.
 1. Не рекомендується встановлювати натяжні стелі ПВХ в приміщеннях з високою температурою повітря (пекарня, лазня, сауна), так як при температурі понад 55 … 70 ° С полотно може втратити свою жорсткість, провіснуть і деформуватися.
 2. Забороняється встановлювати натяжні стелі при температурі нижче 0 … 5 ° С.

Початок Частина 1

 

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *