Переваги та недоліки рельєфних натяжних стель


Об’ємні стельові конструкції ще кілька років тому збирали виключно з ГКЛ або інших листових жорстких матеріалів. Зараз з’явилася можливість створити рельєфний натяжна стеля, який виглядає набагато цікавіше жорстких композицій і при цьому, не зажадає від вас ніяких спеціальних умінь при монтажі – все зроблять навчені співробітники тієї компанії, в якій ви замовите подібне оформлення.

Переваги рішення

Дуже багато хто до цих пір не згодні з тим, що подібні рішення мають більшу кількість плюсів при мінімальних недоліки. Особливу увагу викликає питання безпеки штучного полотна для здоров’я. На це питання варто відразу ж дати однозначну відповідь: якісне покриття такого типу не зашкодить здоров’ю і не виділяє шкідливих речовин. Решта моменти ми розглянемо нижче і почнемо з переваг подібної обробки:

 • Натяжний полотно на відміну від жорсткої стельової композиції дозволяє з меншими затратами створити вигнуті і плавні переходячи між різними рівнями.
 • У образующемся застельовому просторі можна прокласти різні комунікації інженерного плану: проводку, труби або повітроводи. Також там легко змонтувати шар утеплювального або звукоізолюючого матеріалу.
 • Деякі види полотна дозволяють домогтися зорового ефекту збільшення об’єму приміщення за рахунок відбивної здатності плівок.
 • Монтаж займає мінімальний час і при цьому, не утворюється практично ніякого сміття, крім кількох жмень пилу і обрізків полотна.
 • Є кілька видів фактур і величезна кількість можливих кольорів плівки або тканини, які будуть натягатися.
 • Світильники можна буде розташувати в будь-якій точці композиції.
 • Для установки вистачатиме на довше сильно зменшувати висоту приміщення – є варіанти, при яких покриття натягується всього на відстані трьох – чотирьох сантиметрів від основи.
 • Можна поєднувати в одній композиції кілька кольорів або фактур покриття – як на різних рівнях, так і в межах однієї площини.
 • Вартість такої обробки буде нижча від аналогічної за зовнішнім виглядом конструкції з ГКЛ або інших твердих матеріалів.
 • Вам не доведеться займатися монтажем самостійно – всі роботи проводять фахівці тієї компанії, в якій ви замовите свою стелю.

Крім перерахованих вище плюсів, ви отримуєте водостійке покриття, якщо використана плівка і дуже красиву поверхню, що нагадує рівно оштукатурений стелю, якщо натягується текстильне полотно.

Мінуси натяжних композицій

Для багатьох найістотнішим недоліком такого оформлення є неможливість самостійної натяжки покриття. Це не вийде зробити, якщо ви вибрали плівковий тип стелі – для його монтажу потрібне спеціальне обладнання. Текстиль також непросто змонтувати і для установки такого типу поверхні необхідні спеціальні навички. Однак, всі ці особливості не можна віднести до істотних недоліків. Якщо розглядати більш серйозні мінуси, то список вийде не таким вже й великим:

 • Висота стін все ж зменшиться, хоч і не набагато.
 • Покриття з плівки не дуже міцні.
 • Локальний ремонт стелі в переважній більшості випадків неможливий.
 • Слід уважно підбирати освітлювальні прилади по потужності.
 • Існує ризик придбати підроблені матеріали – будьте уважні при виборі фірми. Яка буде займатися вашими стелями.

Інше несуттєво – будь-яке рішення так чи інакше має безліч недоліків і переваг. Важливо інше – майже всі перераховані моменти можна нівелювати простий акуратністю при експлуатації стелі і виборі компанії, в якій буде зроблено замовлення.

Приклади

Більш детальне уявлення про те, як можуть виглядати рельєфні натяжні стелі дадуть кілька фото прикладів подібної обробки, наведених нижче. За ним можна скласти перше враження і якщо вас зацікавить такий варіант оформлення, можна звернутися у фірму. Що займається натяжними конструкціями. Там вам покажуть зразки покриттів, змоделюють на екрані комп’ютера зовнішній вигляд різних типів композицій і допоможуть визначитися з вибором відповідного матеріалу.

 

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *