Інструкція по монтажу натяжних стель своїми руками


Як уявиш собі, що треба зробити ремонт в квартирі, так відразу починає тіпати. Ну да стіни ще нічого – шпалери клеїти все вміють, а от зі стелею возиться мало приємного. Здається, вирівняти його ідеально неможливо, потрібно тільки хороших спеців наймати. Пройде кілька років і знову наша пісня гарна й нова – починаймо її знову, стелю доведеться перефарбовувати знову. Так навіщо робити собі зайві проблеми, якщо можна піти по простому шляху і зробити натяжна стеля. Дорого, – скажете ви. Звичайно, якщо наймати бригаду. Зазвичай, фірми свої послуги вважають виходячи з суми витратних матеріалів, помноженої рази в 4-5.

Необхідні інструменти

Перелік інструментів для установки ПВХ стелі виглядає таким чином:

 • перфоратор;
 • драбина;
 • газовий балон;
 • теплова гармата;
 • Рівень, бажано лазерний – він точніше;
 • дюбеля;
 • молоток і викрутка;
 • лопатка;
 • гострий ніж.

Але найголовніше – це матеріал натяжної полотна. Перш ніж починати пошуки стелі, треба зробити виміри кімнати – периметр, стельову площа.

Маючи на руках всі необхідні цифри, отруюють в будівельний магазин, де треба купити все за списком:

 • багети або фіксує профіль – це алюмінієві або пластикові профільні планки, на які і буде натягнута плівкова мембрана. Причому, алюміній міцний і надійний, а пластик порадує своєю дешевизною. Однак, не забуваємо, що якась рибка, така і юшка. Всі матеріали закуповуємо в кількості, що відповідає периметру вашої кімнати з урахуванням водопровідних або опалювальних труб. Краще купити трохи більше про запас, щоб не бігати за кожною дрібницею в магазин.
 • дюбеля або саморізи. Їх краще купити більше, ніж треба. По-перше, чим частіше їх врізати, тим міцніше буде триматися на стіні профіль. По-друге, в таких метвиробах дуже великий відсоток браку;
 • полотно натяжної стелі – вінілове або тканинне. Причому від вибору полотна буде залежати набір інструментів. З тканинним стелею вам не потрібна буде теплова гармата і газовий балон, але про все по порядку.

Можливо, крім цього набору, знадобляться звукоізоляційні матеріали, якщо над вами живуть галасливі сусіди. Для цих цілей чудово підійдуть плити мінеральної вати, яка закріплюється на базове стельове перекриття за допомогою шурупів і утримується натягнутими синтетичними мотузками. Мотузки потрібні, щоб продовжити термін служби утеплювача, оскільки він з часом злежується і може відпасти.

Інструменти і допоміжні засоби вибрали, залишається питання, як вибрати саме натяжний полотно.

Вибір натяжних стель

Полотна бувають двох видів:

 1. Полівінілхлоридна (ПВХ) плівка або просто вінілова. Вона може монтуватися штапікового, клиновим або гарпунним методами.
 2. Гарпунний вид монтажу вважається найбільш надійним, але готового полотна з привареним гарпуном не існує. Його треба замовляти у фірм-виробників, оскільки для приварювання використовуються спеціальні ТВЧ-верстати, зварюють плівку і гарпун струмами високої частоти. Такі верстати дуже дорогі і купувати його заради одноразового користування, щоб натягнути стелю своїми руками, не варто. Тому для самостійної установки рекомендуємо користуватися штапікового або клиновим способом.
 3. Тканинне полотно виготовляється з тканини зі складним плетінням, просоченої полістиролом. Це найкращий матеріал, щоб самостійний монтаж натяжної стелі пройшов без проблем.

Будівельний ринок зараз пропонує широкий асортимент полотен, як за якістю, кольоровості, так і за вартістю відповідно. Не варто гнатися за дешевизною, можна купити контрафактний стелю, який не тільки не прослужить стільки, скільки вам пообіцяв продавець, але може серйозно нашкодити здоров’ю. При покупці полотна не соромтеся попросити його розгорнути, щоб переглянути на наявність дефектів. Добре б взяти з собою в магазин справжніх фахівців в цій справі, дилетанти навряд чи допоможуть.

Вибір забарвлення буде залежати від ваших уподобань і від стилю, в якому передбачається виконати весь інтер’єр кімнати. Білий колір стелі універсальний і здатний візуально зробити кімнату вище. Якщо набридне білий, то тканинне полотно легко виносить до 100 фарбувань або можна прикрасити стелю фотодруком, вініловими наклейками, художнім розписом.

Підготовка до встановлення натяжної стелі

Перед тим, як братися за найцікавіше – монтаж натяжної стелі, треба напружитися і виконати всю чорнову роботу, попередньо звільнивши кімнату від меблів, яка може не винести підвищеної температури від теплової гармати. Обов’язково треба вирівняти стіни, обштукатурити їх або обшити гіпсокартоном в залежності від ваших дизайнерських задумок. Простежте, щоб кути були прямими, а не округленими. Це дозволить точніше виміряти периметр кімнати і полегшить монтаж.

Якщо є міжплиточних шви, то їх треба розчистити, залити монтажною піною і добре закрити. Стельове перекриття також треба зачистити від старого оздоблювального матеріалу і покрити грунтової сумішшю, яка захищає стелю від цвілі і грибків. Відшарувалася побілки залишитися не повинно, в іншому випадку, уявіть, якщо шматки будуть потім відпадати і залишатися всередині натяжної стелі. Це дуже сильно зіпсує зовнішній вигляд натяжна системи. Так, і не забуваємо виконати монтаж електропроводки під натяжною стелею, щоб в подальшому не виникало проблем при установці світильників або люстри.

Порядок монтажу натяжних стель

Черговість операцій в такому делікатному справі, як монтаж натяжної стелі, дуже важлива. Тому далі описані етапи технології установки стелі.

Перший етап – розмітка стін. Вимірюємо висоту стін у всіх чотирьох кутах і наносимо на неї мітки. На жаль, стіни в багатоквартирних будинках далекі від ідеалу і часом різниця в різних кутах може досягати до 5 см і більше. Розмітку треба робити з урахуванням того, що під стелею буде розміщуватися кріплення люстри або додаткове підсвічування. Далі за допомогою лазерного рівня слід нанести лінію по периметру кімнати, по якій буде кріпитися багет. Лінія повинна бути ідеально рівною.

Потім приступаємо до другого етапу нашої роботи – монтажу профілю до стін . Орієнтуючись на готову лінію, кріпимо до стіни профіль за допомогою шурупів або дюбелів, дотримуючись крок між ними не більше 7-8 см. Для полегшення роботи, щоб профіль не зміщувався при роботі, його спочатку можна приклеїти. Слідкуйте, щоб дюбеля не підходили близько до краю, дотримуйтесь деяку відстань. Правильна установка профілю – це запорука успішного монтажу натяжної стелі і половина справи.

Наступний етап – монтаж полотнища. Щоб правильно виконати установку ПВХ стелі і рівно натягнути полотно, попередньо треба прогріти кімнату тепловою гарматою. Це обладнання сміливо можна купувати, навіть якщо ви далі не збираєтеся приймати замовлення по монтажу натяжних стель. Гармата знадобиться для обігріву гаража або підсобки в зимовий час. Або можна позичити її, якщо у знайомих є, або взяти в оренду.

Починаємо натягувати полотно тільки тоді, коли температура в кімнаті досягне 40оС. Жарковато, звичайно, але заради краси треба потерпіти. Важливо дотримуватися певної послідовності монтажу плівки:

 • матеріал дістається з упаковки чистими руками, розміщують його на чистому підлозі, щоб на ньому не було будівельного сміття, шурупів, металевих частинок, які можуть порвати тонку плівку.
 • потім полотно кріпиться спочатку по кутах по діагоналі, тобто закріпили базовий кут, наступний по діагоналі протилежний, і так всі кути, не забуваючи прогрівати їх гарматою. До речі, до кожної упаковки полотна додається інструкція по установці, яка полегшить вам розуміння процесу;
 • кріплення кутів виконується до «крокодилам». Це спеціальні затискачі з підкладкою, яка необхідна для захисту полотна від пошкоджень;
 • поступово прогріваючи плівку, з одного кута треба прибрати затиск і кутовий лопаткою, яка розміщується в пазі оболонки натяжної полотна, не поспішаючи вставляємо полотно в багет. Приступивши до іншої частини, попередню злегка притримуємо рукою, щоб вона не вискочила з профілю. Утримувати треба до тих пір, поки хоча б два замки з обох сторін не закріпляться.
 • аналогічно кріплять інші кути. Врахуйте, що початок роботи простіше, ніж її закінчення і чим ближче ви підходите до фінішу, тим складніше буде закріплювати кути. У цій справі не завадили б помічники;
 • після кріплення кутів приступаємо до закріплення плівки на стінах за прямими. Для цих цілей знадобиться пряма лопатка для натяжних стель. Там, де на полотні є шов, цю ділянку закріплюють на 2-3 замку. Далі відстань між кутами ділиться на дві частини, закріплюють на кілька замків. Потім інші ділянки також розподіляють на рівні частини, як на цьому фото.

Покрокова інструкція кріплення представлена на цьому малюнку.

Взагалі сам процес кріплення дуже схожий на те, як підвішувати штори до карнизу, адже там дії аналогічні – спочатку по краях, потім навпіл і інше рівними частинами. Краще зрозуміти процес вам допоможе відео в кінці статті;

 • в процесі кріплення треба уважно стежити, щоб не створювати зморшки, перекоси і складки. Головне вчасно помітити помилку, коли її ще можна легко усунути. Якщо складки стали помітні з запізненням, то їх можна спробувати розгладити за допомогою теплової гармати, прогрів проблемне місце і злегка пропрасувати рукою;
 • в самому кінці монтажу залишається встановити світильники на підготовлені заздалегідь місця на спеціальних стійках. Їх легко буде знайти після установки полотна і акуратно зробити отвори точно там, де необхідно. Робити це треба дуже обережно, не поспішаючи, інакше вся робота піде нанівець;
 • остаточний штрих роботи – монтаж заглушки натяжної стелі. Це спеціальна маскувальна стрічка, яка буває абсолютно немислимих кольорів і встановлюється в технологічний зазор, що утворився між стелею і стіною через товщину профілю. Тому підібрати її в тон стелі або стінах не складе труднощів, встановити теж дуже просто. Її просто утаплівают в цей зазор і притискають пальцями;
 • якщо не хочеться робити заглушку, можна подумати про шикарному широкому плінтусі. Монтаж плінтуса теж має свої недоліки і особливості. Якщо плінтуса приклеїти до шпалер, то доведеться потім підганяти паперові полотна щільно встик до кромки стелі. Якщо необережно це робити і потім гострим ножем підрізати зайвий папір, можна пошкодити стелю.

У тому випадку якщо вибрано тканинне полотно, то монтаж безшовних натяжних стель мало відрізняється від стелі з ПВХ, за одним винятком – вам не потрібна спайка полотен і теплова гармата.

Поєднання гіпсокартону і натяжної стелі – це круто

Тепер хотілося б розповісти, як зробити дворівневий натяжна стеля, як на цьому фото. Його цілком можна зробити своїми руками, адже не боги горщики обпалюють.

Комбінація двох видів стель дає необмежену свободу фантазії. Спочатку потрібно виконати монтаж короба під натяжна стеля. Короб може бути всілякої форми – геометричній, фантазійної, просто окантовка по периметру, та все що завгодно. Встановлену гіпсокартонну конструкцію спочатку шпаклюють, фарбують в потрібний колір, а потім діють аналогічно описаним вище етапах – кріплять до гіпсокартону профіль і далі по пунктах. Величезна перевага дворівневого стелі в тому, що можна зробити саму незвичайну підсвічування, не порушуючи цілісність плівки.

Заходи безпеки

При установці вінілових стель, як ми вже писали, використовується теплова гармата і газовий балон, від якого ця гармата працює. Це обладнання становить підвищену небезпеку. Тому при роботі з метою уникнення вибуху слід дотримуватися всіх заходів безпеки:

 • використовуйте тільки ті газові балони, термін служби яких ще не вийшов. На клеймі обов’язково повинні бути дата перевірки та випуску;
 • заправка балона проводиться на спеціалізованій станції, де його перевірять на придатність і наповнювати строго за вагою. Автозаправні газові станції для цих цілей не підходять;
 • несправну газову гармату теж не можна використовувати;
 • обов’язково слід перед роботою перевірити цілісність шланга, з’єднання шланга з балоном і гарматою на вентилі, щоб ніде не було витоку газу;
 • ні в якому разі не можна направляти включену газову гармату на балон з газом.

 

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *