Навіщо потрібно і як виконується посилення під натяжна стеля


При монтажі натяжних стель вся основне навантаження лягає на стіни. Якщо вони зроблені з бетону, цегли або дерев’яного бруса, то проблем з кріпленням не виникне – всі ці матеріали здатні витримати куди більше навантаження, ніж створювана натяжна конструкцією. Однак, якщо у вашому будинку вироблено вирівнювання перегородок гіпсовими листами на латах чи каркасі і в тих випадках, коли сам будинок каркасного типу, виникає необхідність створити посилення під натяжна стеля, щоб позбавити себе від неприємних сюрпризів у майбутньому.

Навіщо це потрібно

При монтажі мембранних конструкцій до поверхонь кріпляться спеціальні монтажні планки – багети, на яких і буде триматися натягнуте покриття. Якщо кріплення буде не надто надійним, то шурупи, на яких все тримається, просто вирве зусиллям, створюваним натягом плівки або текстилю і все доведеться робити заново. Саме це найчастіше трапляється в каркасних будівлях з гіпсокартонними перегородками або при оформленні кімнат, стіни в яких вирівнювали за допомогою ГКЛ.

Гіпсові листи не здатні витримати натяг полотна, навіть в тих випадках, коли вони мають велику товщину і змонтовані в два шари. Тут необхідно спеціальне посилення у вигляді заставної планки. Її слід міцно зафіксувати або на поверхні, яка служить підставою, або всередині каркаса, розташувавши планку між профілями. Природно, встановлювати заставні потрібно приблизно на тому рівні, де буде проходити площина натяжної покриття.

Який матеріал використовувати для заставних

Іноді, при незначних навантаженнях, можна обійтися додаванням широкого і товстого металевого профілю в підставі, а при створенні багатоярусних композицій не обійтися без більш серйозного матеріалу. Кращим вибором стане дерев’яний брус, товщиною від п’яти до десяти сантиметрів. Він легко витримає створюване натягнутою плівкою або тканиною напруга.

Ще вона ситуація, коли необхідно зробити посилення під натяжна стеля – монтаж комбінованих рішень з фрагментами з плівки і гіпсокартону одночасно. В цьому випадку, збирається короб з ГКЛ, до якого із зовнішнього боку прикріплюється натягувати полотно. Використовувати товстий і масивний брус тут незручно й складно, але, посилити місце фіксації багета для натяжки полотна необхідно.

Виходом стане підвищення міцності підстави. Воно являє собою точно таку ж конструкцію, як і використовувана зазвичай, з однією відмінністю – застосовуються профілі максимальної товщини і частіше встановлюються перемички. Бажано розташувати їх на однаковій відстані один від одного і досить часто, що б забезпечити якомога більш рівномірний розподіл зусиль, створюваних натягнутим матеріалом.

Важливо: навіть посилений таким чином каркас не підійде для установки складної багаторівневої композиції або покриття великої площі. Для більш масивних рішень потрібно додаткове посилення.

Щоб конструкція вийшла досить міцною, досить правильно розташувати перемички та інші елементи каркаса щодо точок фіксації багета. Саме в цих місцях необхідно встановити додаткове посилення у вигляді невеликих дерев’яних брусків. Вони візьмуть на себе все навантаження і гіпсокартон НЕ буде деформуватися або ламатися. Фіксація монтажної планки буде відбуватися не до ГКЛ, а до брусків, що, в свою чергу, забезпечить розподіл напруги по всій площі заставної і достатній запас міцності. Важливо простежити, щоб бруски щільно прилягали до гіпсокартону.

Cтатті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *